Aile Soyağacı |

Aile Soyağacı

Aile Soyağacı

Aile Soyağacı

hacı ali beyler sülalesi soyağacı

Hacı Ali Beyler Sülalesinin bütün mensuplarını geçmişten günümüze, belirli bir hiyerarşik düzen içerisinde sıralanması konusunda soyağacı uygulamamız güncellenerek devam etmektedir.

Soy; "Bir atadan gelen kimselerin topluluğu" anlamına gelirken, Ağaçsa; "Gövdesi odun ya da kereste olmaya elverişli bulunan ve uzun yıllar yaşayabilen bitki" anlamına gelmektedir. İşte Soy Ağacı kelimesi bu iki kelimenin birleşimden meydana gelmiştir. Soy Ağacı yada Aile Ağacı'nın anlamıysa; Soy ağacı veya aile ağacı, bir kişinin soyundan olan kişileri gösteren bir çizelgedir.

Bu sıralama yapılırken en eskiden en yeniye doğru hiyerarşik bir sistem kullanılır. soy ağacının en tepesinde bilinen en eski aile veya sülale üyesi yer alır. Bu sıralama günümüze kadar getirilir. Böylece bir soy ağacı elde edilir. Soy ağacı, Secere ile eş anlamlı olarak kullanılmaktadır.

Hacı Ali Beyler Ailesinin soyağacı listesi devamlı güncellenmektedir. Soy ağacı kayıtlarında eklenmesini, düzeltilmesini istediğiniz aile bireyinin bilgilerini iletişim bölümünden tarafımıza bildirmeniz rica olunur.

Hacı Ali Beyler Ailesi Aile Soy Ağacına Ulaşmak İçin Lütfen Tıklayınız. http://www.secere.org/cgi-bin/s_tablo.cgi?username=hacialibeyler&recno=1

0 Yorum

Yorum Yaz